آرتی گراف

فروشگاه جامع فایل های آموزشی در تمامی زمینه ها به ویژه فایل های علمی و دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

چنانچه در مورد فایل ها سوالی داشتید لطفا از طریق بخش پشتیبانی در بالای سایت سوال خود را مطرح بفرمایید، جواب ها به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

پايان نامه اجراي اسكلت بتني

پايان نامه اجراي اسكلت بتني

انواع سنگ دانه براي تهيه بتن هاي متفاوت

1- بتن سبك

بتن با وزن مخصوص 350 تا 1500 را عموما از مصالح سبك مانند سنگ پا و يا پوكه معدني تهيه مي كنند. اين نوع بتن قادر به تحمل هيچ نوع باري نمي باشد و فقط براي پر كردن فضاهاي خالي و جاهايي كه در حجم بتن نياز است، به كار مي رود.

2- بتن معمولي

اين بتن داراي وزن مخصوص 2100 تا 2600 است و در آن مصالح معمولي مانند سنگ هاي آهكي- رسوبي و آذرين استفاده ميشود. اين نوع بتن براي ساختمان هاي معمولي ، پل ها و دال هاي بتني به كار مي رود.

3- بتن سنگين

اين نوع بتن براي محافظت در مقابل تشعشعات گاما و ايكس در راكتورهاي هسته اي استفاده ميشود و در آن از شن و ماسه سنگين مانند سنگ آهن، باريت، ليمونيت و ماگنتيت استفاده ميشود. اين نوع بتن داراي وزن مخصوص 3000 تا 4000 است.

آب

يكي از اجزاي اصلي بتن محسوب مي شود، بدون وجود آب، هيچ واكنش شيميايي در بتن نمي گيرد. آب مصرفي در بتن مسطح يا در بتني كه در آن از آلومينيم استفاده شده است يا در بتني كه در مجاورت قالب هاي دائمي از فلز گالوانيزه ريخته ميشود نبايد حاوي مقادير مضري از يون كلر باشد، زيرا ممكن است موجب خوردگي فولاد شود.

هر چه آب كمتري استفاده شود كيفيت بتن بهتر مي شود، به شرطي كه بتوان به نحو صحيحي متراكم نمود. ايجاد تراكم از طريق لرزاندن، كيفيت بتن را بهبود مي بخشد و آن را با صرفه ميكند.

در عمل براي بدست آوردن كارايي لازم در بتن بايد مقدار آب بين 30 تا 55 باشد. مناسب ترين اب براي ساخت بتن، آب آشاميدني است. آب هاي داراي املاح و كلرورهاي مختلف براي بتن نامناسبند.

آبي كه PH (درجه اسيديته) آن بين 6 الي 8 باشد و طعم شوري نداشته باشد، ميتواند براي ساخت بتن مصرف شود. از آبي كه كيفيت آن ناشناخته است در صورتي ميتوان استفاده نمود كه مقاومت فشاري نمونه هاي مكعبي 7 روزه و 28 روزه بتن ساخته شده با چنين آبي، حداقل برابر 90 درصد مقاومت نمونه هاي مشابه ساخته شده با آب آشاميدني باشد.

به دليل احتمال خوردگي ميلگردهاي درون بتن، درساخت بتن مسلح از آب دريا استفاده نميشود. در محيط هاي گرم و مرطوب روند خوردگي ميلگردها افزايش مي يابد....

 

اين مقاله به صورت ورد (docx ) مي باشد و تعداد صفحات آن 99صفحه آماده پرينت مي باشد

چيزي که اين مقالات را متمايز کرده است آماده پرينت بودن مقالات مي باشد تا خريدار از خريد خود راضي باشد

مقالات را با ورژن office2010 به بالا بازکنید .

 

 

 

جهت دریافت فایل اینجا کلیک کنید


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید